Johannes-Passion stad Amersfoort
NwBE wil graag de mooie traditie van de uitvoering van de Johannes-Passion van J.S. Bach in Amersfoort een bijzondere dimensie geven.
De Johannes-Passion van Bach door het Nieuw Bach Ensemble o.l.v. Krijn Koetsveld, is al jaren een traditie in Amersfoort.
In Amersfoort zullen we de komende jaren ons inzetten om de stad te promoten tot ‘Johannes-Passion-stad’! In 2018 kreeg de jaarlijkse geprezen uitvoeringen door het Nieuw Bach Ensemble van de Johannes-Passion een bijzondere dimensie.
Door waardevolle samenwerking met diverse partijen is in Amersfoort een uniek sociaal project ontstaan: tijdens het concert in Amersfoort werd een professionele opname in beeld en geluid gemaakt die elders in Amersfoort kon worden gezien en gehoord. Deze uitbreiding op de traditie is in 2018 jaar gestart, precies in het geboortejaar van Bach, 333 jaar geleden.
Buurtbewoners van Amersfoort Zuid, IndeBuurt033, Vrienden van het Nieuw Bach Ensemble, profit en non-profit organisaties hebben de handen ineengeslagen om deze muzikale herbeleving te realiseren. Hierdoor hebben mensen, die om diverse fysieke en/of financiële redenen niet meer naar de officiële uitvoering konden gaan, de mogelijkheid gekregen om op een drietal locaties het concert alsnog mee te beleven in de Paasweek.
Aan verdere uitbreiding in komende jaren wordt gedacht.
Ons ensemble voldoet aan de anbi verplichting
Wilt u ons steunen met een gift. Dan kunt u deze aftrekken van de belasting.
> lees verderMUZIKALE ONTMOETING EN LUISTERPLEZIER
In Leerhotel Het Klooster, Exclusieve videovoorstelling Johannes-Passion - gecanceld wegens Corona!
> lees verderHet Nieuw Bach Ensemble biedt kwaliteit: iedereen, solist, koorlid of instrumentalist, is op zijn of haar taak berekend. Er zijn geen zwakke schakels.
Krijn Koetsveld